Umělci

Informace

Jakým způsobem lze platit - aukční i galerijní prodej

Nejsme plátci DPH

1. Platba předem

a) bankovním převodem

Vaši objednávku můžete zaplatit také bankovním převodem ze svého účtu. K pohodlnější platbě převodem si můžete při dokončení objednávky vytisknou příkaz k úhradě. Platbu proveďte ve prospěch našeho účtu: 2600090408/2010 nebo 2900088940/2010.

Platba musí být uskutečněna nejpozději do 5 dnů ode dne prodeje!

2. Platba v okamžiku doručení (pouze v ČR)

a) dobírkou (doporučujeme)

Objednávku zaplatíte v okamžiku doručení poštou. Při zvolení platby dobírkou, účtujeme k ceně objednávky poplatek za dobírku včetně pojištění, viz. sazebník České pošty.

Pokud neuvedete jinou poštovní adresu, kam chcete položku zaslat, obdržíte ji na adresu, kterou jste vyplnili při registraci.

Jak zjistím co je s objednaným zbožím

Po vytvoření objednávky, můžete sledovat aktuální stav své objednávky v rubrice Moje ArtBohemia v sekci "Mé objednávky". Zde jsou u objednávky zobrazeny jednotlivé fáze, na jejichž změnu jste upozorněni emailem. Rychlost doručení objednávky závisí na zvoleném způsobu platby a doručení. Objednané zboží expedujeme po zaplacení ihned, nejpozději do 5 pracovních dnů. Vždy se však snažíme co nejvíce dobu expedice zkrátit na minimum. Pouze v případech, kdy se položka nachází v některé kamenné galerii, nám distribuce potrvá déle.

Jakým způsobem lze objednávku doručit

1. Českou poštou

Objednané zboží dorazí na Vámi určenou adresu jako NP (na poštu) nebo DR (do ruky). Doručení balíku trvá 1-2 dny od předání zásilky České poště.

2. Doručení do zahraničí

Objednávky do zahraničí - vzhledem k vyšším nákladům a celním poplatkům - vyřizujeme individuálně.

Jaké je balné & poštovné

Zákazník k uvedené ceně platí pouze balné & poštovné. Vzhledem k charakteru zásilky účtujeme jednotně balné Kč 90,-. Poštovné je stanoveno dle aktuálních sazebníků České pošty. Zásilky pojišťujeme na výrazně vyšší ceny než je skutečná hodnota.

Jaká je provize provozovatele

Kupujícímu je k výsledné ceně účtována Galerijní přirážka ve výši 21%.

Jaké jsou možné slevy?

Přestože ceny nabízených děl jsou ve většině případů nižší, než v kamenných galeriích, poskytuje ArtBohemia svým zákazníkům dva základní typy slev.

Naše slevy/akce

Jedná se o zcela mimořádné slevy na vybrané předměty z nabídky ArtBohemia. Akční nabídka je vždy časově omezená; máte možnost získat položky o 50% - 80% levněji, než je na trhu s uměním běžné. Často jde o předměty, které se vracejí z výstav a mají např. poškozený rám apod.

Aktivujeme i o jarní, letní, vánoční a další sezónní či příležitostné slevy.

Jak se podělit o radost s přítelem

Pokud se chcete s některým ze svých známých a přátel podělit o radost z nalezeného, vydraženého či koupeného artefaktu, najdete v detailu každé položky ikonku s dopisní obálkou "Poslat příteli". Doporučujeme v nabídnutém okně napsat vzkaz nebo se alespoň podepsat, aby adresát nenabyl dojmu, že jde o spam (odesílatelem bude info@artbohemia.cz).

Jaké jsou garance internetové aukční galerie ArtBohemia

Garantujeme unikátnost předmětů. Je třeba porozumět spojení "originální grafický list". Nejde o originalitu ve smyslu jedinečnosti a neopakovatelnosti kresby či malby. Grafické listy jsou tištěny původní grafickou technikou, v limitovaných nákladech list po listu. Většinou se udává, a podle někdejší čs. státní normy to tak i skutečně bylo, že suchá jehla má mít náklad max. 50 kusů, lept 100 kusů, litografie 200 kusů, xylografie, tj. linoryt a dřevoryt, max. 400 kusů. Tato čísla jsou samozřejmě orientační a umělci je často (i z daňových důvodů) nedodržovali a nedodržují. Zvláště v západní Evropě a v USA je naprosto běžný litografický náklad 10.000 kusů a přesto jde o originální grafický list. Jeden z nejvýznamnějších evropských umělců současnosti Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) nechával tisknout naprostou většinu svých barevných serigrafií v nákladu 10.000 kusů; a přesto dnes nenajdete jeho grafický listy v ceně pod EUR 3.500!

Chápeme, že internetový obchod s uměním je relativně nový koncept, v mnohých oblastech ještě ne zcela obvyklý. I z tohoto důvodu chceme předkládat na trh naši čest a zaručovat se za původnost předmětů.

Neprodáváme nic, pokud nejsme přesvědčeni o autentičnosti a pravosti díla. Ve valné většině pocházejí naše položky ze soukromých sbírek; z pochopitelných důvodů dávají sběratelé přednost anonymitě. Pokud si vlastníci nebudou přát jinak, budeme držet náš zdroj v tajnosti. Odborná určení a popisy předmětů provádíme na základě pečlivých šetření. U uměleckých předmětů jsou uváděny jen takové vady a poškození, která ovlivňují uměleckou hodnotu. Při tak ohromném počtu grafických listů, které internetová aukční galerie ArtBohemia nabízí, se může stát, že nám něco v popisu unikne. V případě, že příslušný odborník kunsthistorik najde jakékoli nesrovnalosti a písemně je potvrdí, garantujeme okamžité vrácené veškerých nákladů.

Pokud máme k dispozici soupisy díla (catalogue raisonné) umělců, předkládáme zájemcům xerokopii z příslušné stránky soupisu, včetně našeho galerijního certifikátu o pravosti ArtBohemia. Tyto kompletní soupisy máme k dispozici u mnohých osobností světové avantgardy, jako např. Braque, Buffet, Chagall, Miró, Toulouse-Lautrec, Warhol, zčásti Picasso. Z českých autorů vycházíme ze soupisů a monografií vydávaných např. Nakladatelstvím československých výtvarných umělců, Klubem přátel výtvarného umění, Národní galerií, Spolkem sběratelů a přátel exlibris, Spolkem českých bibliofilů, Sdružení českých umělců grafiků Hollar apod. Z našich umělců jsou takto označeni např. Bouda, Brunovský, Coubine (Kubín), Filla, Gutfreund, Janeček, Jiřincová, ©vabinský, Tichý, Toyen, Zrzavý etc.

Po Vašem vyžádání položky nad Kč 3.000,- doplňujeme galerijním certifikátem ArtBohemia, stvrzujícím pravost uvedeného díla.