Umělci

Informace

Seznam děl umělce Jürgens Harry

*2.11.1949 Pärn, Estonsko. Jeden z nejvýznamnějších ilustrátorů - grafiků německého knižního umění přelomu století. Nejprve student knihovnické školy, později absolvent Státního uměleckoprůmyslového institutu ERKI v Tallinnu. Absolvent mistrovského ate
*2.11.1949 Pärn, Estonsko.
Jeden z nejvýznamnějších ilustrátorů - grafiků německého knižního umění přelomu století.
Nejprve student knihovnické školy, později absolvent Státního uměleckoprůmyslového institutu ERKI v Tallinnu. Absolvent mistrovského ateliéru při Vysoké škole pro grafiku a knižní umění v Lipsku, prof. Albert Kapr.
Od roku 1976 žije a tvoří v Lipsku.
Hned na své první účasti věhlasné lipské přehlídky knižního umění byla jeho práce oceněna Diplomem IBA.
Krátkou dobu studoval postgraduál u profesora Albína Brunovského na VŠVU v Bratislavě. Právě každodenní setkání s osobností a tvorbou A.Brunovského natrvalo rukopis Harryho Jürgense ovlivnila.
Grafické dílo Harryho Jürgense je úzce spjato s knižními ilustracemi; realizovaných knih a bibliofilií má na svém kontě několik desítek.
Jeho dílo je reprodukováno v řadě uměleckých publikací.
Obdržel významná ocenění na grafických a knižních soutěžích, např. v Německu, Belgii, Holandsku, Velké Británii, Francii, Itálii, Rakousku, USA etc. Dvojjazyčná stostránková bibliofilie řady EDITIO 13) – EXL, PF, ETC vyšla v roce 1985. Vedle reprodukcí obsahuje i 13 grafických originálů.

Zobrazit
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 17 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 17 položek